O szkole

Jesteś tutaj

Szkoła dla tłumaczy to miejsce, gdzie tłumacze – od początkujących do najbardziej doświadczonych – mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie przekładu prawniczego. Kompetentni tłumacze tekstów prawniczych muszą przede wszystkim rozumieć prawo. Nasze kursy bazują zatem na przekazywaniu w przystępny, praktyczny sposób wiedzy z zakresu prawa. W takim kontekście merytorycznym nauczamy terminologii. Pozwala to na zrozumienie różnic, których nie wyjaśnia żaden słownik. Podczas kursów i warsztatów skupiamy się na stosowaniu odpowiedniej terminologii we właściwych kontekstach oraz szlifujemy warsztat tłumacza, zarówno w zakresie tłumaczeń pisemnych, jak i ustnych.

Jakość szkoleń gwarantują najwyższej klasy eksperci, którzy je prowadzą. Są nimi:

  • prawnicy i ekonomiści – praktycy i wykładowcy akademiccy, którzy na co dzień pracują na najlepszych uczelniach;
  • doświadczeni tłumacze przysięgli, w większości także prawnicy;
  • tłumacze-praktycy, dzielący się swoimi wypróbowanymi sposobami na rozwiązywanie problemów przekładowych i praktycznym doświadczeniem. 

Wszyscy nasi wykładowcy mają wprawę w nauczaniu i cenieni są nie tylko za posiadaną wiedzę, ale także za dar jej przekazywania i za przyjazny klimat, jaki tworzą na zajęciach.

Nasze kursy to interaktywne zajęcia nastawione na potrzeby uczestników. Pytania uczestników stanowią wartościową część kursu, a wykładowcy starają się udzielać na nie odpowiedzi, w pełni dzieląc się swoimi zawodowymi kompetencjami.

W czasie zajęć zapewniamy miłą, kameralną atmosferę. Nasze grupy liczą nie więcej niż 13 osób. Uczestnicy kursów otrzymują wszystkie niezbędne materiały kursowe, a zazwyczaj także przydatne materiały dodatkowe. Wydajemy certyfikaty uczestnictwa w szkoleniach. Podczas każdych zajęć zapewniamy także ciepłe napoje i drobne przekąski, żeby nikomu nie zabrakło sił na naukę.

Przeszkoliliśmy już ponad 700 tłumaczy, z których duża część wróciła do nas na kolejne szkolenia. To chyba najlepszy dowód, że to, co robimy jest dobre, skuteczne i potrzebne!