Tego jeszcze nie było! TŁUMACZENIA DLA INSTYTUCJI KULTURY - już 10 VI 2024! ZOBACZ TERAZ

Aktualności

Powstaje program Konferencji Tłumaczy!

24.6.2021 / Katarzyna Twardowska

Już za chwilę, już za momencik… Konferencja Tłumaczy 2021! Prace nad programem trwają – a my już teraz z przyjemnością uchylimy przed Wami rąbka tajemnicy 🙂

Zapraszamy na coroczne święto tłumacza, przy okazji którego mamy zaszczyt organizować najważniejszą imprezę polskiej branży tłumaczeniowej – Konferencję Tłumaczy 2021. W tym roku już po raz drugi razem z Translation and Localization Conference. Dołącz do nas 30 września – 2 października, całkowicie online!

W programie m.in.: warsztaty z zarządzania finansami, wykład prawnika-tłumacza, a także porady fizjoterapeutki oraz wskazówki, jak z powodzeniem rozpocząć pracę w zawodzie.

Wśród prelegentów:

  • Paweł Gugała: Przed nami kolejna część megahitu „Przychodzi tłumacz do prawnika…” z mecenasem Pawłem Gugałą, tłumaczem i prawnikiem w jednej osobie! Na #KTLC2021 odpowie na wszelkie pytania, które zawsze chcieliście zadać prawnikowi, ale nigdy nie było ku temu okazji. Bądźcie koniecznie!
  • Artur Zygadło: OK Google! Pokaż mi, jak dojechać do najbliższej lodziarni… 🙂 Korzystacie z rozpoznawania mowy na telefonie? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie prelekcji eksperta od przetwarzania języka naturalnego, Artura Zygadły. na #KTLC2021 opowie, skąd komputer wie, co do niego mówimy, a nawet czy jest w stanie ocenić, czy wpis na Facebooku o lodach z pobliskiej lodziarni jest pochlebny, czy też nie. Ciekawe, prawda?
  • Ania Fitak i Basia Wiśniewska: Będąc młodą tłumaczką… no właśnie, jak skutecznie wdrożyć młodego tłumacza/młodą tłumaczkę do pracy w biurze tłumaczeń? Start na rynku i tak może być trudny, więc jak nie zrazić świeżego narybku do naszej profesji? Prelekcję poprowadzą Ania Fitak i Basia Wiśniewska. NIE TYLKO dla niedawnych absolwentów! Do zobaczenia podczas #KTLC2021 🙂
  • Weronika Sobita: Mówią: pracuj mądrzej, nie ciężej, a my podnosimy poprzeczkę: niech Twoje pieniądze pracują mądrzej, a nie Ty ciężej! Jak to zrobić? Wyjaśnienia pozostawimy Weronice Sobicie, która na #KTLC2021 przedstawi sprawdzone, przemyślane sposoby na świadome budżetowanie.
  • Radosław Pawelec: Jeśli interpunkcja kojarzy się Wam głównie z traumą czasów szkolnych, to czas to zmienić – pomoże w tym prof. Radosław Pawelec, który na #KTLC2021 pokaże, że interpunkcja może być bardzo ciekawa. Przygotuje też dyktando dla uczestników – w tym roku przewidujemy nagrody dla mistrzów interpunkcji!
  • Joanna Jaczewska-Bogacka: Niech Was nadgarstki nie bolą! A to dlatego, że podczas #KTLC2021 zajmie się nimi świetna fizjoterapeutka, która specjalizuje się w pomocy osobom, które dużo pracują przed komputerem i mają z tego powodu różne dolegliwości. Dowiedz się, jak dbać o nadgarstki, aby nie skończyło się to bólem – już pod koniec września!
Po więcej szczegółów i (już niedługo!) pełny program zapraszamy na stronę Konferencji Tłumaczy.