NOWOŚĆ: Sprawozdanie finansowe i rachunkowość w tłumaczeniu polsko-niemieckim ZOBACZ TERAZ

Biblioteczka tłumacza

Introduction to the English Legal System 2015-2016

Introduction to the English Legal System 2015-2016

Martin Partington, Oxford University Press 2015, 344 stron, ISBN: 9780198729273

Świetny przewodnik po systemie prawnym Wielkiej Brytanii (głównie Anglii i Walii): klarowny, interesująco napisany, obfitujący w praktyczne szczegóły. Wiele zagadnień zilustrowano konkretnymi przykładami, jasno omówiono precedensowe rozstrzygnięcia i ich znaczenie.

Jest to książka na wskroś współczesna. Nie przedstawia poszczególnych instytucji bezkrytycznie i standardowo. Proponuje w zamian żywe spojrzenie na ich rolę w szerszym systemie prawa. Skierowana jest do samodzielnie myślącego, ciekawego świata czytelnika.

To wciągająca lektura dla osób, które dostrzegają, jak bardzo prawo kształtuje rzeczywistość, a zarazem jak rzeczywistość nieuchronnie zmienia prawo. Jednocześnie dla czytelnika nie znającego systemu brytyjskiego jest to przydatne wprowadzenie w jego funkcjonowanie. Książka daje gwarancję dobrego, praktycznego zrozumienia, jak system ten działa w dzisiejszej Wielkiej Brytanii.

Książka dostępna jest m.in. na stronie wydawcy (tutaj); jest już też na rynku edycja 2016-2017 (tutaj), choć różnice są minimalne.